Studiowała lalkarstwo w Polsce, w 1992 roku przeniosła się do Paryża. W 1997 roku założyła stowarzyszenie Miettes de Spectacles przy UNIMA we Francji.
Prowadzi wiele warsztatów i reżyseruje przedstawienia teatralne, niektóre inspirowane twórczością Rolanda Topora (Professor Galopin, Sacré Proutto, Alicja w Krainie Liter, Wędrowne Muzeum Rysunku Dziecięcego, L’AmbigüE), inne autorstwa polskiej surrealistki Agnieszki Taborskiej (Biuro Snów Zaginionych) i wreszcie osobiste kreacje (Gra w klasy, Wild Light, Tête à Terre, Wiadomości ze świata, Pognieciony człowiek, W moim ciele). Elżbieta Jeznach współpracuje z takimi artystami jak Paulina Ołowska czy Maki Watanabe w performansach lub wystawach.
Podczas COVID brała udział z Grażyną Rigall i Konradem Kulczyńskim w tworzeniu filmu animowanego Fantastyczne zniknięcie. W swoich kreacjach poszukuje tego, co ujawniają sny o rzeczywistości, niejednoznaczności ciała, gdy ewoluuje, ukrytego znaczenia liter, gdy słowa spotykają się po raz pierwszy. Jej spektakle były wystawiane we Francji i Europie, a kilka swoich kreacji z powodzeniem wykonała w Polsce w swoim ojczystym języku. Otrzymała nagrodę Topora za całokształt pracy 2018 rok w Théâtre du Rond Point w Paryżu.
Oprócz pracy reżyserskiej prowadzi liczne warsztaty lalkowe dla dorosłych i dzieci. Od 2015 r. regularnie pracuje dla dzieci w szpitalu Necker w Paryżu.